Moi Kochani

Mam mały zgryz z opowiadaniami. A mianowicie tworząc pierwsze szkice nie bawiłam się w takie detale jakimi były imiona bohaterów. Można powiedzieć, że na żywca używałam tego co jest. Czyli innym słowem jeśli inspiracją dla opowiadania byłby Eddie Murphy to bohater też by nosił takie imię ( z czystym sumieniem podałam go jako przykład, ponieważ nie grozi mi użycie go bohatera, katalizatora czy inspiracji .. brrr).

Ale rozumiecie, że takie szafowanie na lewo i prawo imionami i nazwiskami pierwowzorów jest trochę … hm .. no właśnie …
Nie powiem ile czasu marnuję, żeby wykreować nowe imię. Weźmy na przykład pierwszego bohatera z Paradoksu. Zanim dopasowałam imię byłam chora, przy nazwisku pomógł francuski winiak. Aż strach myśleć co by powstało gdyby nie alkohol.
Albo bohaterów Diabła. Nawet sobie nie wyobrażacie jak się namęczyłam, by wyjść z karteli narkotykowych 🙂 Nazwiskami sypałam jak z rękawa, ale co sprawdziłam w sieci to jeden bandyta gorszy od drugiego.Serio!

W związku z tym ogłaszam konkurs. Albo zabawę. Zwał jak zwał. Na razie bierzemy na tapetę ‘Paradoks”. Najzabawniejsze jest to, że jeden facet pasował mi do obu opowiadań, ale może najpierw załatwimy to pierwsze.

Proponuję co następuje: podam tytuł opowiadania, opis bohatera (ale tylko cechy fizyczne i te charakteru, lub też postaci którą grał i która była dla mnie inspiracją), a w Waszych rękach i głowach cała reszta.
Co do ‘Paradoksu” to kolejny bohater powinien pojawić się już w II odcinku więc i czasu mało.

Podaję szczegóły:

Postać Nr 1

Opowiadanie: Paradoks
Postać: mężczyzna
Wygląd: wzrost około 180 cm, blondyn, niebieski kolor oczu, wiek około 50 lat, ale wygląda na 40 -45, przystojny, ma w sobie to coś co przyciąga, niesamowite rysy twarzy, średniej budowy ciała, ale bardzo wysportowany, aktywny fizycznie, czasami nosi dłuższe włosy, często nosi 2 dniowy zarost
Inne informacje: znak zodiaku: Baran (faktycznie uparty jak osioł), aby ukryć swoją prawdziwą działalność prowadzi podwójne życie, znakomicie się kamufluje, często kreuje się na hulakę i casanowę, doskonały strateg, psycholog, skończony drań, ale w chwili próby nie zawodzi. Lubi wyzwania.
Dodatkowo: to właśnie Josh Calvados. Ale jeśli macie pomysł to proszę wrzucać.
Termin na składanie propozycji: 28 maja (środa) do godziny 23:30

Postać Nr 2

Opowiadanie: Paradoks
Postać: mężczyzna
Wygląd: wzrost 188 cm, brunet z pasmami siwych włosów, oczy brązowo-zielone, wiek około 50 lat, ale wygląda młodziej, barczysta sylwetka, umięśniony i mocno owłosiony (typowy misiu), przystojny, trochę zbyt długie włosy, broda i wąsy
Inne informacje: znak zodiaku: Baran (jak sprawdziłam zaczęłam się śmiać, naprawdę przypadek), wygląda niegroźnie i sprawia zaufanie, często się uśmiecha ale faktycznie jest socjopatą i groźnym przestępcą. Analityczny umysł, niebezpieczny. Chociaż jak każdy ma swoje słabości.
Termin na składanie propozycji: 28 maja (środa) do godziny 23:30

Zasady konkursu:

Proszę o wpisywanie w komentarzach lub wiadomościach do mnie propozycji imienia i nazwiska dla Postaci nr 1 i 2.
termin na składanie propozycji – do 28 maja, do godziny 23:30
autorka zwycięskiej propozycji będzie miała do wyboru jedną z 2 nagród:

Przekażę mój ukochany przepis na ciasto. Wychodzi zawsze, pożera się je jak tylko przestaje parzyć i zjada się tyle ile jest,
Zdradzę kto był pierwowzorem postaci nr 1 i nr 2 w ‘Paradoksie’ (ale proszę o zachowanie tego dla siebie) 🙂

A więc … START

0 polubień
4618 Views

Poczytaj więcej

Zostaw komentarz

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.