Każdy z nas ma fantazje i pragnie dotknąć nieznanego …. Czasami o tym myślimy lub wcielamy w życie. Ja swoje fantazje postanowiłam spisać.

W oryginale opowiadania są ze mną od lat, przelane na papier i bezpiecznie zamknięte. Jednak pod wpływem jednej ze znajomych postanowiłam pokazać je, w zmodyfikowanej formie innym. Niespodziewanie opowiadania w trakcie umieszczania zaczynają ewoluować i żyć własnym życiem, ale takie ich prawo. W końcu to tylko zabawa!

Aby wprowadzić przynajmniej teoretyczny ład, stworzyłam kategorie opowiadań. Ma to głównie na celu uprzedzenie czego i gdzie możecie się spodziewać.

A są to (jak na razie):

 • Opowiadania te dłuższe ...

  Pierwowzór bywa z reguły krótszy, ale kiedy przystępuję do adaptacji na potrzeby strony, opowiadanie zaczyna żyć własnym życiem. Uprzedzam, że to tasiemce, ale staram się zachować resztki zdrowego rozsądku i nad tym zapanować. Z różnym skutkiem, jeśli mam być szczera.
 • Co nas nie zabije ...

  Proza życia w trochę bardziej zwariowanym wydaniu. Ale jeśli myślicie, że coś takiego nie mogło mieć miejsca, to wyprowadzam Was z błędu.
 • Krótko i na temat ...

  Zdaje się, że bardzo trafnie opisałam to w samej kategorii, czyli ‚za włosy i do jaskini ..”. Czasami nie mamy ochoty na zbyt długie podchody, a krótki i dosadny tekst od czasu do czasu nikomu nie powinien zrobić większej krzywdy.
 • Zapowiedzi ...

  Niektóre z opowiadań tak się pchają na świat, że nie ma opcji – muszę przynajmniej zasygnalizować, że coś takiego pojawi się na stronie.

 

Mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zapraszam!

 

Anna Valetta

Anna Valetta

Każdy z nas ma przynajmniej dwa oblicza …

Kopiowanie, cytowanie lub powielanie tekstu z bloga jest możliwe jedynie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody autora i po podaniu pełnej nazwy i adresu źródła. Przypominam, że zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim (…), Art.115.1. – Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. 

[contact-form-7 404 "Not Found"]